צמות אתיופיות

לאירועים והפקות

פורסם ע"י admin On דצמבר - 23 - 2011

ראסטות

אותם אסופות שיער שנראים מגולגלים שלא בצורה מסודרת במיוחד, אפשר לומר אפילו מבולגנת, נקראות ראסטות, אז מהיכן מגיעות אלינו הראסטות ומה מקורן ? בקצרה : ראסטה הינו כינוי לאדם המשתייך לזרם מעריציו של קיסר אתיופיה המנוח היילה סילאסי המכונה ראסטה- פארי, הוא זכה לכבוד זה בשל הגיעו לביקור באי ג'מייקה השוכן בקריביים והפסקת בצורת רבת שנים במדינה הקטנה .
ראסטות נקיות או מלוכלכות ?
עם השנים יותר ויותר אנשים נחשפים לתרבות שיער הראסטות, בעבר היה נהוג לעשותה בדרכים שונות ומשונות, כגון בלילת ביצים, חול ואפר וחומרים שגורמים לשיער להיראות בעיקר מבולגן, יחד עם זאת מדובר בשיטות שהצליחו לשמר את הראסטה, אך גרמו לשיער להריח לא טוב, מכיוון שלא ניתן היה לשטוף את הראסטות.
שיטות אלו הן נחלת העבר שכן היום ישנם דרכים יעילות יותר והרבה יותר נקיות, לאחר הבניה הראשונית ניתן יהיה לשטוף את השיער ואף לדאוג לטפל בו ושהשיער יריח טוב, אפילו המיתוס שלא ניתן לחפוף את השיער כבר אינו קיים בנוגע לראסטות .
מפורסמים וראסטות
זאת כבר לא תמונה זרה לראות מפורסמים בעיקר מעבר לים, ממלאים קטלוגים שלמים עם ראסטות, בסרטים בהוליווד ובכלל הראסטות הולכות ונהיות נפוצות יותר מתמיד, אז איך קרה שהראסטות הפכו להיות כ"כ פופולאריות ? בעיקר בזכות המדיה, בתחילה כמו שאמרנו מדובר היה בקבוצה של אנשים שהחלה עם הראסטות, אך עם פרוץ מוזיקת הרגאיי והאיש שהכי מזוהה איתה הלא הוא בוב מארלי עלו לכותרות, ראינו שהמוני אנשים ברחבי העולם גילו את התסרוקת החדשה והמוזרה .
היכן לעשות ראסטות בישראל ?
גם בארצנו הקטנטונת ניתן לראות גברים ונשים רבים מתהדרים בראסטות, אז בטח תישאלו את עצמכם היכן וכיצד הם עשו זאת, יש כמה דרכים: הראשונה והפשוטה היא לעשות בבית לבד עם דף הוראות ובזהירות רבה, הדרך הפחות חסכונית היא ללכת למספרה שבעיקר לאוכלוסיה עם שיער מקורזל ולבדוק כיצד, האופציה היקרה יותר אבל הכי מקצועית, חכמה ומהירה היא לגשת לאינטרנט ולחפש את המקצוענים בתחום, לראות דוגמאות להתרשם מהטיפול הכולל שמצריכות ראסטות, היום ישנם ראסטות שונות ומגוונות .

סגור לתגובות

פרסומות